V našej dielni sa venujeme výrobe damaškovej ocele, ktorú využívame na zákazkovú výrobu nožov, chladných zbraní a šperkov. Metóda výroby tejto ocele je stovky rokov stará a spočíva vo zváraní v ohni minimálne dvoch rôznych druhov ocele. Pri jej výrobe dbáme na vysokú kvalitu materiálu. Používame certifikované ocele. Na výrobu nožov využívame prakticky všetky dostupné materiály určené na výrobu rúčok, napr. parohovina, rohovina, stabilizované drevo a rôzne cudzokrajné dreviny. Samozrejme, pracujeme aj s materiálmi, ktoré sú typické pre Slovensko. Všetko však závisí od vášho želania. Všetky materiály použité pri výrobe sú s certifikátom pôvodu.

Venujeme sa však rovnako aj tradičnej kováčine, resp. umeleckému kováčstvu a radi pre Vás vyrobíme všetko, na čo si len spomeniete. Kované šperky, dekoračné predmety do interiéru ako svietniky, stojany na víno alebo aj exteriérové zábradlia a mreže.

Máme tiež skúsenosti s rekonštrukciou a reštaurovaním historických kovových častí národných kultúrnych pamiatok. Podieľali sme sa na obnove týchto pamiatok: Hrad Kráska Hôrka, Štítnický vodný hrad, hrad Brekov, meštiansky dom v Banskej Štiavnici, múzeum Jelšava, kostol na zvoničnom námestí v Kežmarku.

Všetky naše výrobky produkujeme na základe vlastných jedinečných návrhov. Pokiaľ sa jedná o zákazkovú výrobu, je pre nás prvoradá spokojnosť zákazníka. Nakoľko je každý výrobok jedinečný, cena výrobku závisí od času potrebného na jeho zhotovenie.

Objednávky prijímame mailom na info@perunis.eu. Po upresnení detailov ohľadom materiálu, rozmerov a ďalších detailov vám zašleme cenovú ponuku a termín vyhotovenia tovaru.

ponuka nozov

 

Poukazy

Nôž by mal odrážať vlastnosti a charakter človeka, ktorý ho bude vlastniť. Preto je niekedy lepšie nechať voľbu materiálov a tvarov na budúcom majiteľovi.

Ponúkame Vám možnosť zakúpiť darčekovú poukážku na nôž alebo na kováčsky kurz. Hodnotu si môžete zvoliť ľubovoľne. Poukážky si môžete objednať emailom na info@perunis.eu.

poukaz na noz

 

Kde nás nájdete

Zaježová 50, 962 63 Pliešovce, okres Zvolen

tel.: 0911 298 282 e-mail: info@perunis.eu

 

Obchodné podmienky

Ochrana súkromia