Aktuálne informácie ohľadom kováčskych kurzov.

Momentálne u nás v dielni na Zaježovej prebiehajú kurzy vždy od apríla do októbra. Ak by sa stalo, že v tomto kalendárnom roku nenájdete vhodný dátum pre využitie svojho kurzu, môžete ho rovnako využiť aj v budúcom roku. Ohľadom dostupných termínov v tomto roku sa prosím informujte mailom.

Staň sa na chvíľu kováčom a splň si sen v čarovnom prostredí Zaježovských lazov.

Kapacita jedného kurzu sú tri osoby. Máme vypracovanú metodiku tak, aby aj človek, ktorý prvýkrát príde do konváčskej dielne, odišiel s pochopením základných princípov.

Kurzy prebiehajú v našej dielni na Zaježovej. V cene kurzu sú výrobky, ktoré počas jeho trvania spoločne zhotovíme a ubytovanie. Jeden deň kurzu trvá 6 hodín (10:00 - 17:00). Kurzy robíme len počas pracovných dní. Na kurz sa môžete prihlásiť samostatne - my Vám následne pošleme voľné termíny, alebo ako skupina troch ľudí - vtedy je možnosť dohodnúť sa na termíne, ktorý vyhovuje vašej skupine.

kurzy

Ako si objednať kurz

Objednanie je možné prostredníctvom formulára. Pred zakúpením kurzu si prosím prečítajte Obchodné podmienky.

Ako sa prihlásiť na kurz

Ak ste si u nás kúpili kurz alebo ste hod dostali ako darčekový poukaz, prihlásiť na konkrétny termín sa môžete prostredníctvom mailu info@perunis.eu. Do mailu nám napíšte vaše ID poukazu. Dohodnutý termín je záväzný - po jeho dohodnutí ho nie je možné meniť. V prípade, že sa kurzu nemôžete zúčastniť, uhradený poplatok nevraciame. Kurz otvárame až po jeho naplnení - tzn. musia sa ho zúčastniť 3 účastníci. Pred rezervovaním termínu si prosím prečítajte Obchodné podmienky.

kurzy

Druhy kurzov

Začiatočník

Tento kurz je určený všetkým záujemcom, ktorí chcú nahliadnuť do sveta kováčstva. Začneme prácou so živlami, držaním tela, teoretickou prednáškou o kove ako o materiáli, naučíte sa základné rozdelenie a charakteristiku. Tiež si povieme niečo o náradí a základných technologických postupoch voľného ručného kovania. Spravidla začíname výrobou klinca, ako najjednoduchšieho kováčskeho výrobku. Pokračujeme podkovou, svietnikom a skúsite si aj vykovať keltský nôž z mäkkej ocele.

Cena za 2-dňový kurz: 280 €

Cena za 3-dňový kurz: 420 €

Cena za 5-dňový kurz: 700 €

kurzy

Mierne pokročilý

Tento kurz je určený všetkým záujemcom, ktorí už majú za sebou minimálne 5 dní začiatočníckeho kurzu alebo predošlé skúsenosti. Zameriame sa na zoznámenie s ušlachtilou ocelou, preberieme si kováčske postupy ako kalenie, práca cez dve kladivá. Budeme sa venovať tiež teoretickej príprave potrebnej k výrobe náradia a nástrojov. Dĺžka kurzu záleží od zručnosti záujemcov.

Cena za 2-dňový kurz: 280 €

Cena za 3-dňový kurz: 420 €

Cena za 5-dňový kurz: 700 €

kurzy

Pokročilý

Tento kurz je určený všetkým záujemcom, ktorí majú prax v kováčskom remesle a ich schopnosti sú dostatočné na to, aby dokázali vyrobiť za teoretickej asistencie sekeru, kováčske kladivo či iné náradie a nástroje z ušlachtilého materiálu.

Cena za 2-dňový kurz: 280 €

Cena za 3-dňový kurz: 420 €

Cena za 5-dňový kurz: 700 €

kurzy

Vyrob si nôž I.

Na výrobe noža jednoduchého keltského typu s koženým opletom si vyskúšate prierez práce nožiara. Naučíte sa nôž vykovať z pružinovej ocele, pomocou pilníka a brúsneho papiera ručne vybrúsiť, tepelné postupy spracovania ocele (žíhanie, kalenie a popúšťanie), finálne ostrenie a povrchovú úpravu noža. Na záver si ešte vyskúšate prácu s kožou - oplet rúčky a ušitie púzdra. Výstupným produktom tohto kurzu je funkčný, ostrý nôž, vhodný na každodenné použitie.

Odporúčame najskôr absolvovať začiatočnícky kurz, no v prípade, že ste zručný a máte skúsenosti s manuálnou prácou, nie je to podmienka.

Cena za 5-dňový kurz: 700 €

kurzy

Vyrob si nôž II.

Cena za 5-dňový kurz: 700 €

kurzy

 

Poukazy

Radi by ste niekomu darovali kováčsky alebo nožiarsky kurz?

Ponúkame Vám možnosť zakúpiť darčekovú poukážku na kurz. Poukážky si môžete objednať emailom na info@perunis.eu. Pred zakúpením kurzu si prosím prečítajte Obchodné podmienky.

poukaz na noz

 

Kde nás nájdete

Zaježová 50, 962 63 Pliešovce, okres Zvolen

tel.: 0911 298 282 e-mail: info@perunis.eu

 

Obchodné podmienky

Ochrana súkromia